6.6.2018

Kancelářské brýlové čočky

Existující progresivní neboli multifokální brýlové čočky umožní vidění na všechny vzdálenosti, ale pokud se podíváme detailněji na rozložení jednotlivých zón, je patrné, že zóna na střední vzdálenost, což je progresivní kanál – místo, kde dochází k postupnému nárůstu dioptrií do blízka, má vždy koncepčně omezení v periferních zónách, více či méně, v souvislosti, do jaké míry je daná progresivní čočka individuálně přizpůsobená a o jaký design se jedná.

Vývoj a výroba progresivních čoček byla revolučním krokem v optickém světě a s každou novou technologií se otevírá prostor pro  specializaci a zaměření se na individuální potřeby určitých skupin, protože žádná brýlová čočka, i přes to, že  je na všechny vzdálenosti a tudíž je univerzální na nošení, nepokryje všechny požadavky uživatele v plné míře.

Proto každá aktivita, kterou chtějí nositelé brýlových čoček vykonávat naplno, zaslouží vhodné brýlové čočky. Jen těžko si dokážeme představit, že by např. profesionální řidič a počítačový technik měli stejné nároky na vidění.

Samozřejmě všichni by se chtěli obejít bez brýlí, ale pokud už jsou nositeli nějaké korekční pomůcky, je vždy velice vhodné poradit se s odborníkem, poskytnout mu co nejvíce informací a domluvit se na co nejvíce zosobněném výběru.

Subjektivní zorné pole u různých typů čoček

zorné pole

Progresivní versus kancelářská progresivní brýlová čočka

Progresivní vs. kancelářská

Standardní progresivní čočka                                                          Kancelářská progresivní čočka

Porovnáme-li zóny progresivní a kancelářské progresivní čočky,viz obrázek výše, jen těžko bychom mohli  uvěřit, že uživatel progresivních čoček má stejný komfort na střední vzdálenost a blízko jako uživatel kancelářských brýlových čoček, který sice musí oželet pohled na nekonečno, ale pohodlí při plném pracovním nasazení např. u počítače je daleko příjemnější.

Je zde i velká skupina presbyopů*, kteří stále používají jen jediné brýle, a to na čtení. Práce např. na PC nutí tyto uživatele brýlí k neustálému hledání správné vzdálenosti a zaostřování, neboť brýle na čtení jsou vyměřovány na 40 cm a pracovní vzdálenost odpovídající počítači je ve většině případů 60 -70 cm. S tím souvisejí stížnosti uživatelů na bolesti zad, krční páteře, hlavy, migrény a únavu očí. Ergonomie práce na pracovišti hraje stále důležitější roli .

ERGONOMIE NA PRACOVIŠTI PRO MAXIMÁLNÍ KOMFORT NEJEN VAŠICH OČÍ

Komfort očí

ROZDĚLENÍ KANCELÁŘSKÝCH - INDOOR ČOČEK DLE EFEKTIVITY ZORNÉHO POLE

Jednoohniskové brýlové čočky

Jednoohnisko Jednoohnisko

Jak už název napovídá, s určitou dioptrickou hodnotou, která přináší uživateli sice široké a kvalitní zorné pole, ale pouze na danou, velice omezenou vzdálenost.

Degresivní brýlové čočky

Degresivní Degresivní

Brýlové čočky vhodné pro presbyopického uživatele, který požaduje, jak kvalitní vidění na čtecí vzdálenost, tak hloubku ostrosti vidění až do vzdálenosti 60-80 cm (monitor). Díky postupnému úbytku dioptrie (degrese) - 0.75dpt až 1.50 dpt. od dioptrické hodnoty na blízko a výši adice uživatele, může mladší presbyop s nízkou adicí vidět až do vzdálenosti 300 - 400cm, ale i pro uživatele s vyšší adicí zaručují tyto čočky kvalitní hloubku a ostrost vidění na čtení (40 cm) a na monitor.

Progresivní kancelářské čočky s rozšířenou zónou na 200cm

Progresivní 200 Progresivní 200

Progresivní brýlová čočka přizpůsobená pro práci v kanceláři, poskytující uživateli větší hloubku vidění do cca 200 cm, vždy zaručující hloubku vidění na danou vzdálenost v nezávislosti na výši adice. Je zde rozšířená střední a čtecí zóna. To umožňuje přirozenější vnímání a flexibilní interakce - zaostřování mezi vzdálenostmi s širším úhlem pohledu. Brýlová čočka, která i pro uživatele s vyšší adicí zaručí pohodlné vnímání obrazu na střední a čtecí vzdálenost, je nejvíce vhodná pro specifická povolání např. účetní, programátor.

Progresivní kancelářské čočky s rozšířenou zónou na 400cm

Progresivní 400 Progresivní 400

Progresivní brýlová čočka přizpůsobená pro práci v kanceláři, která umožňuje nositeli zaostřit i ve větší vzdálenosti cca 400 cm s dostatečně širokým úhlem záběru. Uživatel těchto brýlových čoček plynule přechází ze vzdálenosti na čtení až po delší střední vzdálenost, což ocení především lidé pracující na přepážkách a zároveň ve styku s veřejností.

Individuální kancelářské čočky s rozšířenou zónou na 200cm

Individuální 200 Individuální 200

Individuální progresivní kancelářská brýlová čočka vycházející z technologie iD FreeForm design určená především pro uživatele, kteří vyžadují maximální soustředění s perfektním a velice ostrým obrazem. Nositelé požadují velice plynulý přechod a ostrý obraz ve vzdálenosti od čtení až po 200 cm bez toho, aniž by museli příliš často natáčet svoji hlavu nebo hledat nejostřejší ohnisko skrz brýlovou čočku. Díky integrovanému, nezávisle fungujícímu vnějšímu a vnitřnímu povrchu zajišťuje perfektní propojení mezi nárůstem progresivní hodnoty, přechodem do periferie a binokulární rovnováhou. Největším kladem je nejširší pole vidění bez zkreslení pro střední vzdálenost a na blízko. Použitím Listingova zákona již nejsou výpočty limitovány pouze horizontální a vertikální rovinou, ale do celkové rovnice individuálního výpočtu designu se zahrne i chování lidského oka při jednotlivých úhlech pohledu na různé vzdálenosti. Vhodná pro specialisty, kteří ocení tu nejvyšší kvalitu např. dentista, grafik, designer, malíř, kosmetička.

Individuální kancelářské čočky s rozšířenou zónou na 400cm

Individuální 400 Individuální 400

Individuální progresivní brýlová čočka vycházející z technologie iD FreeForm design nabízející podporu vidění až do vzdálenosti 400 cm. Dostatečně dlouhá a efektivní velikost progresivní zóny zajišťuje perfektní hloubku obrazu. I zde je pro přesný výpočet použit Listingův zákon spolu s metodou kontroly stability vidění, která zajišťuje ergonomickou rovnováhu mezi hloubkou a zorným polem vidění a zároveň nabízí co nejmenší zkreslení v periferních oblastech se snazším návykem a pocitem vyváženosti ve všech úhlech pohledu. Splňuje všechny požadavky toho nejnáročnějšího uživatele: ergonomika, výkon a komfort v jedné brýlové čočce. Toto je nejvíce přínosné pro manažery, zvukové techniky, ale i pro hráče golfu nebo biliardu.

*Presbyop, presbyopie – Člověk, u něhož se začíná projevovat zhoršené zaostřování na blízko a běžnou čtecí vzdálenost, presbyopické obtíže se začínají projevovat po 40. roce života. Tato fyziologická vlastnost je zapříčiněná zhoršenou elasticitou oční čočky.

 


 

Naše prodejny

Jsme vám blíž. Naše prodejny najdete v několika krajích ČR.

Měření zraku

Na vybraných prodejnách je možné si nechat změřit zrak.

Partneři

Partneři a dodavatelé