Jak vybrat kontaktní čočky

Dub 20, 2023 | kontaktní čočky

Kontaktní čočky jsou populárním způsobem korekce zraku. Jsou to malé plastové destičky, které se aplikují přímo na oko a slouží k opravě refrakčních vad oka, jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus.

Vybrat správné kontaktní čočky může být pro někoho obtížné, ale existuje několik kroků, které vám pomohou vybrat čočky, které budou pro vaše oči nejvhodnější.

Před začátkem používání kontaktních čoček je nutné navštívit očního lékaře nebo optimetristu, který vám předepíše čočky, které jsou nejvhodnější pro vaše oči. Tím se zajistí, že čočky nebudou poškozovat vaše oči. V dioptra optik se se lze objednat online bez čekání, kde provedou vyšetření zraku a poskytnou poradenství ohledně aplikace a používání čoček.

Existují dva hlavní typy kontaktních čoček: měkké a tvrdé (periferní). Měkké kontaktní čočky jsou obvykle pohodlnější a snáze se aplikují. Tvrdé kontaktní čočky jsou obvykle dražší a vyžadují delší dobu zvykání, ale jsou lepší pro lidi s vysokou mírou astigmatismu.Naučit se správně aplikovat kontaktní čočky je klíčové pro pohodlné nošení. Před aplikací si vždy umyjte ruce a ujistěte se, že máte správnou stranu čočky. Otevřete si víčka a pomalu přiložte čočku na bílou část oka. Poté nechte oči zavřené po dobu několika vteřin, aby se čočka usadila na správném místě.Je důležité udržovat kontaktní čočky v čistotě, aby nedocházelo k infekcím a podráždění. Čistěte je pouze speciálními roztoky určenými pro kontaktní čočky a ukládejte je v příslušném kontejneru.Pokud máte vysokou dioptrii, mohou být tvrdé čočky nejlepší volbou pro vás. Pokud potřebujete multifokální čočky, musíte si být jisti, že jsou pro vás vhodné a že jste ochotni se s nimi naučit pracovat.

Kompletní sortiment kontaktních čoček jsou k dispozici na všech pobočkách dioptra optik, na vybraných prodejnách je možné se předem objednat na vyšetření zraku či první aplikaci kontaktních čoček.

This is default text for notification bar