19.12.2018

Sedmdesát procent řidičů má problém se zrakem. Nepatříte mezi ně i Vy?

Vždy je nutná konzultace s odborníkem

Nebojte se a navštivte Vašeho očního lékaře a optometristu. Návštěva lékaře může odhalit zdravotní problém, zkušený optometrista zase doměří Váš zrak a pomůže s výběrem vhodného produktu. Doporučení pro všechny – jakmile na sobě pociťujete, že vidíte hůře, vyhledejte odborníka. Po 40. roku věku se doporučuje preventivní prohlídka. Potřebujte změřit zrak? Vyberte si svoji prodejnu zde.

Za volant čočky nebo brýle?

To se bohužel nedá jednoznačně říci. Vždy záleží na tom, co Vám vyhovuje a jakou máte oční vadu.

Více brýlí plus pro Vás

Pokud řídíte, pamatujte, že je vždy dobré mít náhradní brýle – pokud čočku ztratíte, či si brýle rozbijete. Důležité je mít dvoje brýle hlavně na delších trasách, při cestě na dovolenou. Pokud cestujte do Francie, myslete na to, že jsou druhé brýle povinné a policie si to ověřuje při silniční kontrole.

Důležitá je péče o brýle

Všechny brýle potřebují péči – dopřejte brýlím, co opravdu potřebují. Ukládejte je do pevného pouzdra, čistěte jemnou látkou či mikrovláknem. Pozor, pokud by jste chtěli mikrovlákno vyprat, tak maximálně na 40 °C a bez aviváže.

Pozor na poškození brýlí v autě

Nikdy nenechávejte brýle vyndané z pouzdra tam, kde by mohlo dojít k poškození čoček. Zvlášť důležité je v letních měsících, kdy čočky může poškodit vysoká teplota.

Sluneční brýle mohou být dioptrické?

Pro Vaše bezpečí za volantem ale i ostatních účastníků je důležité nosit kvalitní sluneční brýle, nejlépe s polarizační úpravou. Ta zabraňuje obvyklému lesknutí vozovky, přístrojové desky. Pokud by jste chtěli poradit s výběrem brýlí, navštivte nás na našich prodejnách.

Zdroj: https://bit.ly/2A8Y6Gb


 

Naše prodejny

Jsme vám blíž. Naše prodejny najdete v několika krajích ČR.

Měření zraku

Na vybraných prodejnách je možné si nechat změřit zrak.

Partneři

Partneři a dodavatelé